Ana Sayfa / Turkcell Fatura Yatırma / Türkcell 4.5 Neler Getirdi

Türkcell 4.5 Neler Getirdi

Turkcell 4.5 G teknolojisi ile ülkenin en hızlı internetini kullanıcılara sunmaktadır. Pekiyi nedir 4.5G? Öncelikle bunu anlamak için GSM teknolojisinin evrimine göz atmak gerekmektedir. GSM, Global System Of Mobile Communication teriminin baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Tüm dünyayı kapsayan bir mobil ağı temsil eder.
Ancak GSM bugün dahi pek global değildir. Zira şehirler dışında hala erişim sınırlıdır. Hatta taşranın pek çok bölgesinde iletişim mümkün değildir. Zira GSM ağı baz istasyonları aracılığıyla sağlanır ve istasyon olmayan yerde iletişim mümkün değildir. Bu sistem uluslar arası antlaşmalarla firmalar arasında dolaşım (roaming) sistemi ile bir nebze çözülüyor olsa da, GSM teknolojisi ile örneğin, sahra çölünde iletişim söz konusu değildir. Yani iletim standartları bakımından kuruluğu günden bu yana GSM teknolojisinde pek değişiklik olmamıştır.
Ancak aynı durum iletişim teknolojisi için söylenemez. Özellikle kablosuz iletişimin kendi içerisinde yaşadığı muazzam evrim, doalylı olarak GSM teknolojisine de sirayet etmiş, özellikle veri aktarma hızı ve kapasitesi ciddi ölçüde yükselmiştir. İlk Gsm iletişimi tekniklerinde veri iletişimi çok kısıtlı ve ses iletişimi radyo üzerinden kurulurken, 2G ismi verilen teknoloji sayesinde dijital sisteme geçildi ve veri transferinde çığır açan Gpsr teknolojisi geliştirildir. Bu teknoloji en azından basit metinleri rahatça açan bir internet altyapısı kurulmasını sağladı.
GMS teknolojisinde Bir sonraki aşama ise tam anlamıyla bir devrimdi. Daha önce hiç görmediğimiz hız ve kapasitelerde internet kullanmak 3G sayesinde oldu. HSPA ismi verilen bu sistem 10Mb hızına kadar veri aktarabilmekteydi ve cep telefonlarından multimedia özelliklerinin kullanılabilesine olanak verdi. Elbette 3G ile birlikte Turkcell Faturaları da, iletişimden çok internet içeriği ile dolmaya başladı. Turkcell Fatura ödemesi yüzünden hattı kapanan müşteriler artık arama yapamadıkları için değil, internete giremedikleri için rahatsızlık hissetmeye başladılar ki 3g bize mobil iletişim yerine internet iletişimini sunmuştur. Siz Whatsapp’ı mı daha çok kullanıyorsunuz yoksa SMS’i mi diye soracak olursak daha iyi açıklamış oluruz.
O nedenle operatörler artık tarife paketlerini internet kullanımı öncelikli hazırlamaktadır. Turkcell Fatura ödemesi yapmak üzere faturanıza baktığınızda en kalabalık hanenin internet olduğunu görebilirsiniz.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol

Kredi Kartı İle Türkcell Borç Ödeme

Türkcell müşterilerine önem veren ve artık ünü ülkemizi aşmış dünya çapında bir firmadır. Müşterilerine sunduğu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir