Ana Sayfa / Türkcell Borç Ödeme / Taksitle Cep Telefonu Turkcell’den Alınır

Taksitle Cep Telefonu Turkcell’den Alınır

Bildiğiniz gibi artık kredi kartı ile cep telefonu alabilmek söz konusu değil. Daha doğrusu taksitle alabilmek mümkün değil. Tabii teknoloji firmaları türlü çabalarla bunu yapmaya çalışsa da ne yazık ki pek verimli sonuçlar alamamaktalar. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun yönergelerine göre, kredi kartları yönetmeliğinde yapılan değişiklik uyarınca Telekomünikasyon sektöründe hiçbir şekilde kredi kartı ile taksitli alışveriş yapılamayacağı hükmü açıktır.
Elbette özellikle akıllı telefonların yoğunlukla olduğu cep telefonu pazarındaki ürünleri tek seferde ödemeyerek satın almak halkın büyük çoğunluğu için mümkün değildir. Bu durumda taksit alternatifleri araştırılması zorunlu hale gelmektedir. Kimi teknoloji marketleri, kendi bünylerinde senetle taksitlendirme yaparken, kimileri ise bankalarla anlaşıp mikro kredileri hızlı biçimde sağlayan bir sistem kurmuş durumdadır. Ancak bu yöntemlerin kullanımı pek çok kimse için zor ve bazıları için imkansızdır. Zira senetle satış yapan kuruluşlar istihbarat için günlerce bekletmekte, diğerleri ise, çok ağır koşullarda kredi sağlamaktadır.
Elbette Turkcell’in bu durumda da çözümü hazırdır. Turkcell Fatura ödeme işlemlerini düzenli olarak gerçekleştiren aboneler, dilerlerse Turkcell’den faturalarına yansıyacak aylık taksitlerle cep telefonu satın alabilirler. Üstelik Turkcell güvencesiyle.
Kontratlı cep telefonu alabilmek için elbette koşullar mevcuttur. Kontratlı satın almanın birinci koşulu Turkcell Fatura ödeme işlemlerinizde aksama veya gecikme olmamasıdır. Düzenli olarak zamanında ödeme yapıyor olmanız gereklidir. Ayrıca belli bir tutarın üzerinde faturalarınız olmalıdır. Turkcell size zaman içerisinde belli bir müşteri puanı tain edecek ve her puan seviyesinin satın alabileceği belli cihazlar olacaktır. Bu puanlar ise, başta ödeme alışkanlıklarınız olmak üzere, abonelik yaşınız, abone olduğunuz paket gibi faktörlere bağlı olacaktır. Bu noktada çok önemli bir husus vardır, o da bir gün dahi faturanızı geciktirseniz puanınızın ciddi oranda düştüğüdür.
Bu nedenle kontratlı cep telefonu alabilmek için çok düzenli ödemeler yapıyor olmanız gerekir. Turkcell Faturası ödeme işlemleri pek çok kanaldan olduğu gibi, sitemiz üzerinden de online olarak kredi kartı ile yapılabilir. Faturanızın son ödeme tarihi geçmiş olsa bile, gün devrolmadan yapacağınız ödeme sayesinde tarihini geçirmemiş olacaksınız.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol

Turkcell’e Taşının Avantajları Yakalayın

Turkcell’in numarasını taşıyanlara sağladığı avantajlı koşullardan haberdar mısınız? İster faturalı hat kullanın, ister hazır kart …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir