Ana Sayfa / Turkcell Fatura Sorgulama / Kalan Paket Bilgileri Öğrenme

Kalan Paket Bilgileri Öğrenme

Cep telefonu sağlayıcıları yani cep telefonu operatörleri verdikleri hizmetleri gruplandırarak belirli sınıflar halinde vermektedir.

Cep telefonlarına iletişim için şebeke ağı sağlayan, hat sunucusu diyebileceğimiz bu operatör firmaları konuşma için ayrı bir hizmet grubu, mesajlaşma için ayrı bir hizmet grubu, internet kullanımı için ayrı bir hizmet grubu, görüntülü konuşma vs. verilen hizmetlerin her biri için ayrı ayrı hizmet grupları belirlemekte ve hizmetlerini bu başlıklar altında müşteriye satmaktadırlar. Belirttiğimiz başlıklar altında verilen hizmetlerin hepsinin değeri birbirinden farklıdır. Fiyatlandırmada uygulanan politika her ne kadar cep telefonu operatörü firmaların kurumsal bilgileri içinde bulunsa da gözlemlenebildiği kadarı ile en çok ücretlendirilen hizmet türü konuşma sağlayan hizmettir.

Son zamanlarda artan internet kullanımı cep telefonlarında kullanılan hizmet türlerinde dengeleri biraz değiştirmiş gibi görünse de insanların büyük çoğunluğu hala sesli ve görüntüsüz iletişimi tercih ettiği için konuşma ücretleri diğer hizmetlerin ücretlerinden hala daha fazladır. Önümüzdeki birkaç yıl içinde böyle olacak gibi görünüyor. Ancak yakın zamanda cep telefonu operatörlerinin verdikleri hizmetlerde kalite artırımı, 4,5 G gibi hizmetlerin sunumunu bu kalite artırımı ile birlikte daha uygun fiyatla insanlara sunma yoluna giderse insanların büyük çoğunluğunun belirli sosyal paylaşım siteleri üzerinden olsun ya da direk sesli ve görüntülü hizmet sağlayacak farklı uygulamalar üzerinden olsun iletişim alışkanlığı geliştirecek gibi. Ancak bu durum tamamen ihtimalden ibarettir. Çünkü cep telefonu operatör firmalar şu an için verdikleri hizmetlerden aldıkları ücretlerde insanları görüntülü konuşmaya sevk edecek bir uygulama yapmaya pek niyetli gibi görünmüyorlar.

İnsanlar cep telefonu operatörlerinden hangi hizmeti satın alıyorlarsa o hizmeti belirli tarifeler doğrultusunda da satın alabilmektedir. Normal fatura yerine en çok tercih edilen de tarifeli paketlerdir. Çünkü kontrolsüz kullanım söz konusu değildir. Kalan paket bilgileri sorgulamasını yaparak fatura döneminden önce ne kadar görüşme yaptığımızı veya güncel fatura bilgisini öğrenebilmekteyiz. Bu sistem sayesinde arada bir yapacağımız sorgulamalarla paketimizde kalan kullanım hakkımızın ne kadar olduğunu kısa sürelerde öğrenerek kullanım sıklığımızı belirleyebilmekteyiz. Bu hizmeti veren cep telefonu operatörlerinin müşteriyi mağdur eden anlayıştan uzaklaşarak bu tür hizmetlerle müşteri tercihlerine duyduğu saygıyı da önemsediklerini söyleyebiliriz. Kalan paket bilgileri demek cep telefonu operatörleri açısından bakıldığı zaman aslında daha fazla elde edilemeyen kazanç demektir.

Firmalar buna rağmen bu hizmeti vererek müşteri memnuniyetini sağlamaktadırlar. Müşteri memnuniyeti ise cep telefonu şebeke sunucusu sağlama konusunda artan rekabetçi ortamda firmalara fazla müşteri olarak geri dönmektedir. Daha doğrusu firmalar bu tür uygulamalarla birbirlerinden müşteri çekebilmektedir. Kalan paket bilgileri sorgulaması yapmak için her firmanın sunduğu bazı uygulama özellikleri bulunmaktadır. Ancak hemen hemen her firmanın aynı yol ve yöntemle sorgulamaya imkân verdikleri sadece servis numaralarının değiştiğini görüyoruz. Mesajla sorgulama veya müşteri hizmetlerine ulaşarak yapılabilen kalan paket bilgileri sorgulaması ile tüm paket bilgilerimizin kalan miktarını öğrenebilmekteyiz.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol

Türkcell Mobil Uygulamalar

Bildiğimiz kadarıyla telefon operatörleri insanları kendilerine çekmek adına rekabet yaparcasına kullanıcılarının işlerin kolaylaştırmak adına her …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir