Ana Sayfa / Turkcell Fatura Öde / Türkcell 4.5 G Sim Kart

Türkcell 4.5 G Sim Kart

Türkcell’in teknoloji ile işbirliği ve dayanışması her alanda devam ediyor. Turkcell cep telefonu iletişim ağı ile uyumlu olarak kullanılabilen bilişim uygulamaları ile gücüne güç katıyor. Sadece sesli konuşma hizmeti ile yetinmeyen Turkcell, görüntülü konuşma sağlayan hizmetlerin sunumunu arttırmak için çalışmalarına hızlı şekilde devam ediyor.

Yakın tarihte 4,5 G hizmetini Türkiye’de sokmasına rağmen bir üst modeli olan 5 G hizmetini de Türkiye’de hizmete sokmak için çalışmalarına hızlı şekilde devam etmektedir. Turkcell, sistemin alt yapısını oluşturmak için sistemi Türkiye’ye getirmeden önce hazırlıklarına başlayarak sistem için gerekil olan ekipman ve donanımları sistemlerine entegre etmeye çalışmaktadır.

Bu kapsamda profesyonel personeli ile oluşturulmuş ekiplerle toplantılar yapılmakta ve yapılacaklar listelenerek uygulamaya koyulacağı zamana kadar gerekli olan tedbirler alınmakta ve yapılması gerekenler yapılmaya çalışılmaktadır.

Turkcell 5 g sim kart nedir?

Turcell 3 g ile başlattığı uygulamalara öncülük ettiği gibi 4,5 g uygulamalarında da Türkiye’deki öncülüğünü korumuştur. Bu uygulamaları Türkiye’ye getirirken vermek istediği hizmetleri verebilmek için bu hizmetleri vermeye uyumlu cihaz ve ekipmanlarını da üretmek ve müşterilerine bu yeni ürünleri satabilecek doğru kampanyaları yapmak zorundaydı. Turkcell müşterilerinin bu görüntülü konuşma teknolojisini kullanabileceği sistemle uyumlu cep telefonlarını ve sim kartlarını kısa sürelerde satın almaya başlamaları Turkcell’in yaptığı kampanyaların müşterileri olumlu etkilediğini gösteriyor.

Her ne kadar Türkiye’de hala bu sistemle uyumlu telefon kullanmayan ve sim kartları da bu sisteme uyumlu olmayan insan sayısı oldukça fazla ise de bu insanların büyük kısmı başka operatörlerden hizmet alan insanların olduğu da bir gerçektir. Bunun en önemli nedeni görüntülü konuşma teknolojisinin en iyi verildiği firmanın Turkcell olmasıdır. Diğer operatörler de bu hizmeti Turkcell’den sonra vermeye başlasalar da Turkcell kalitesini yakalayamamışlardır. Turcell 5 g sim kart, 5 G teknolojisi Türkiye’de kullanılmaya başlandığı zaman satışa çıkartılacak olan Turkcell sim kartlarıdır.

Türkiye’de henüz 4.5 G görüntülü konuşma ağı kullanılmaktadır. Bu da Türkiye’nin şu anki şebeke sağlayıcılarının sunduğu konuşma ve görüntülü görüşme hızı ile uyumlu olan sistemdir. Türkiye’de satılan cihazların da sistemle uyumlu olması şartı bulunmaktadır. İnsanların ekseriyetinin kullandığı telefonların daha önce kullanıma sürülen 3 G sistemi ile uyumlu telefonlar olduğu için yeni kullanıma sürülen 4.5 G sisteminin bu telefonlarda kullanılabiliyor olması önemli bir konuydu. Turkcell bu nedenle 5G uygulamasından önce Türkiye’de kullanılan cihazların uygunluk dereceleri ve sistemin bu uygulamayı kaldırabilirliği düşünülerek daha düşük mbps kapasite gerektiren 4.5 G uygulamasını Türkiye’ye getirmiştir.

Turkcell bu uygulamada da öncü olarak verdiği hizmetlerden dolayı yoğun taleple karşılaşsa da örgün ve yaygın hizmet ağı sayesinde kısa sürede bu ağır yükün altından kalkabilmiş bir firmadır. Yeni uygulama ile Turkcell 5 g sim kart almak isteyip de alamayacak insan kalmayacak ve kullanmak isteyen herkes Turkcell’den kolaylıkla alabilecek gibi görünüyor.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol

Online Türkcell Faturası Ödeme

Fatura ödemelerinizi zamanında yapmak istiyorsunuz? Her zaman çok özeniyorsunuz. Ödemelerinizi nasıl yapıyorsunuz? Turkcell fatura ödeme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir