Ana Sayfa / Turkcell Fatura Öde / Turkcell Yurt Dışında Kullanım

Turkcell Yurt Dışında Kullanım

Günümüzde akıllı telefonların etkin olmasıyla beraber kullanıcılar birçok özelliğini kullanıp akıllı telefonu bir bilgisayar, iş yapma aracı, fotoğraf makinesi haline dönüştürmüşlerdir. Akıllı telefonlarda internete girmeden tutun da yurt dışındaki biriyle çok rahat iletişim kurmaya kadar birçok özelliği kullanabilir ve aktif hale getirebilirsiniz.

Akıllı telefonlar bu özelliklerinde dolayı oldukça popüler hale gelmiştir. Küçük çocuklardan yaşlı insanlara kadar çok büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşmış gerçekten de yararlı kullanılırsa çok önemli bir araç haline gelebilir. Akıllı telefonlar bu derece önemli olduktan sonra operatörlerde kendilerine çeki düzen verip daha kaliteli hizmet sunmaya başlamışlardır. Operatörlerin en kaliteli olanı turkcell’dir.

Turkcell çok büyük bir sermaye ile yıllar önce milli sermaye ile Mehmet Emin Karamehmet tarafından kurulmuş olan bir operatördür. Bu operatörün diğerlerinden bir kaç farkı bulunmaktadır. Bunların başında Türkiye’nin her yerinde kesintisiz iletişim sağlaması gelmektedir. Bu özelliği gelişmiş baz istasyonları ile sağlamaktadırlar.

Türkiye’de her noktaya koydukları bu istasyonlar sayesinde kesintisiz iletişim sağlanmasını sağlarlar. Türkcell’in bu olumlu yanları olduğu gibi fiyat konusunda da diğer operatörlere göre biraz daha pahalı olması gibi bir dezavantajları bulunmaktadır. Turkcell tüm diğer operatörler gibi yurtdışında da kullanma özelliğine sahiptir.

Turkcell yurt dışında kullanım hakkı da sunmaktadır. Kendi altyapısının olduğu birçok ülkede kesintisiz iletişim sağlanmaktadır. Bu ülkelerde bu operatörler kendi altyapısını kurdukları için kullanıcılar hiç bir problem yaşamazlar ama fiyat konusunda biraz daha pahalı olabilmektedir.

Turkcell yurt dışında kullanım için gereken tek şey telefonunuzu yurtdışında kullanmaya yurtdışına açık hale getirmek gerekmektedir. Bunun için yapmanız gereken bir kaç is vardır. Türkcell’in her hangi bir şubesine giderek işleminizi halledebilirsiniz ve telefonunuzu artık yurtdışı kullanımlarına aktif hale getirebilirsiniz. Konuşma fiyatları dakika başına Türkiye içerisinde 43 krş. olarak belirlenmiştir. Bu fiyatları Türkiye iletişim başkanlığı adlı kurum belirler ve kamuoyuna ifade eder.

Günümüzde operatörlerin sayısının artmasından dolayı oldukça büyük rekabet yaşandığı için fiyatlar düşmüştür. Birkaç yıl öncesine kadar tarifeler pahalı olmakla beraber kalitesizdi şimdi ise 500 dakikadan başlayan tarifelerini fiyatı 19 TL’den başlamaktadır. Yurtdışında fiyatlar Türkiye içine göre 2 katına çıkmaktadır. Türkiye’de 43 kuruş olan dakika fiyatı buradan yurtdışını aradığınız yaklaşık 1 TL ye tekabül etmektedir. Arada bu kadar yüksek fiyat farkı olmasının ana sebebi ise Türkiye’deki iletişim firmalarının o ülkelerde büyük para harcayarak yatırım yapması gelmektedir.

Android markete konulan uygulamaların bir kısmı iletişimle ilgili olmakla beraber bunların ilerleyen süreçlerde operatörlere zarar vereceği tahmin edilmektedir. Whatsap adlı mesajlaşma uygulama sayesinde istediğiniz kişiye dünyanın neresinde olur olsun fark etmez mesaj atabilirsiniz hatta isterseniz arayabilirsiniz ve bütün bunları yaparken ihtiyacınız olan tek şey Whatsap’ın telefonunuza yüklü olması ve uygulamayı android market üzerinden indirmenizdir.

Bunları yaptığınız zaman bedavaya her işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu uygulamaların en büyük zararı ise Turkcell gibi büyük operatörleredir çünkü bedava görüntülü konuşma, mesajlaşma gibi haklara sahip oluruz ve bu operatörlere ihtiyaç duymaktan vazgeçeriz.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol

Online Türkcell Faturası Ödeme

Fatura ödemelerinizi zamanında yapmak istiyorsunuz? Her zaman çok özeniyorsunuz. Ödemelerinizi nasıl yapıyorsunuz? Turkcell fatura ödeme …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir