Ana Sayfa / Turkcell Fatura Yatırma / Yüksek Gelen Turkcell Fatura Cezasına İtiraz Etme

Yüksek Gelen Turkcell Fatura Cezasına İtiraz Etme

Ülkemizin en çok tercih edilen GSM şirketlerinin başında yer alan Turkcell, teknolojide kaydettiği gelişmeler sayesinde günden güne büyümeye devam ediyor. Teknolojik gelişmeler sayesinde Turkcell, ülkemizin en hızlı internetlerinden birisini, geniş kapsama alanı ile abonelerine sunuyor. Bunun yanında Turkcell tarafından sunulan uygun fiyatlı ve yüksek kapasiteli konuşma, SMS ve internet paketleri sayesinde de Turkcell aboneleri kullanımlarının bitme derdi olmadan istediği gibi kullanabiliyor. Turkcell faturalı hat kullanıcılarına yapılan yenilik ve avantajlar her ne kadar büyük olsa da, zaman zaman fatura tutarlarında yanlış anlaşılmalar meydana gelebiliyor. Peki, Turkcell fatura cezasına itiraz etme işlemi için abonelerin ne yapması gerekiyor.
Turkcell faturanız beklediğinizden çok daha yüksek mi geldi? Siz de aşağıdaki adımları uygulayarak Turkcell faturanıza itiraz edebilirsiniz.
Turkcell fatura cezasına itiraz etme
Turkcell faturanız beklediğinizden yüksek geldiyse ya da faturanızda olmaması gereken bir ceza tutarı yazıyorsa bu durumda faturaya itiraz etmeniz gerekiyor. Turkcell faturanıza itiraz etmek için öncelikle faturanın son ödeme tarihine bakmanız gerekiyor. Faturanızın son ödeme tarihi geçtikten sonra, Turkcell faturalarınıza itiraz etmek için öncelikle fatura tutarını ödemeniz gerekiyor. Günü geçen itiraz edilecek fatura tutarını ödedikten sonra bu fatura için itiraz edebilirsiniz. İtirazınızın kabul edilmesi halinde, faturanızdan düşülen kısım bir sonraki faturanızdan otomatik olarak tahsil edilecektir. Bununla birlikte itiraz edilecek faturanın son ödeme tarihi henüz gelmediyse, faturayı ödemeden de itiraz edebilirsiniz.
Turkcell faturalarına itiraz etmek için tercih edebileceğiniz birkaç farklı seçenek bulunuyor. İlk olarak Turkcell fatura cezasına itiraz etmek için Turkcell bayilerine müracaat etmeniz gerekiyor. Turkcell bayilerinde görevli personele fatura tutarına itiraz etmek istediğinizi belirterek faturanız için itiraz talebi oluşturabilirsiniz. Bayiden oluşturulan itiraz talepleri en geç 7 gün içerisinde sonuçlanmaktadır.
Faturanıza itiraz etmek için tercih edebileceğiniz bir diğer araç ise Turkcell müşteri hizmetleridir. Turkcell müşteri hizmetleri ile iletişime geçtikten sonra, fatura tutarınıza itiraz etmek istediğinizi belirterek süreci başlatabilirsiniz. Oluşturulan itiraz talebinin ardından faturanız incelenecek ve haklı bulunmanız halinde faturadaki fazlalık kısım iptal edilecektir. Turkcell müşteri hizmetleri aracılığı ile yapılan fatura itirazları 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu yüzden siz de hızlı sonuç almak istiyorsanız Turkcell bayileri aracılığı ile fatura itirazı yapabilirsiniz. Bununla birlikte, fatura itirazınızın olumsuz sonuçlanması halinde aynı faturaya tekrar itiraz etme hakkınız da bulunuyor. Fatura itirazınızda haklı olduğunuzu düşünüyorsanız, Turkcell’in kabul etmemesinin ardından konuyu Tüketici Mahkemeleri’ne de taşıyabilirsiniz.

Hakkında admin

Ayrıca kontrol

Kredi Kartı İle Türkcell Borç Ödeme

Türkcell müşterilerine önem veren ve artık ünü ülkemizi aşmış dünya çapında bir firmadır. Müşterilerine sunduğu …

Bir yorum

  1. açıklamayı okudum konu gayet mantıklı ve yardımcı gerçekten büyük kolaylık sağlıyor kendi faturamı inceleyip fazlalıgı farketmemi sagladı tekrar teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir